Anasayfa > Minecraft

Minecraft

Minecraft Nedir

Minecraft, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanızı sağlayan 2 ve 3 boyutlu oynanabilen bir oyundur. Programın ilk sürümleri Markus “Notch” Persson tarafından yazılmıştır ve Notch’un kurduğu Mojang şirketi çatısı altında geliştirilmektedir. Java programlama dilinde yazılmıştır. Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009′da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır. Ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır. Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Son olarak yapımcı firma Mojang 1.8′in yakında geleceğini resmi Mojang Blog’unda duyurmuş ve Snapshot’larını “14w08a” “14w10c” “14w11a” “14w11b” yayınlamıştır.

Minecraft Oynanış:

Oyunda Snapshotlar vardır.Şimdiki snapshot 14w11b’dir oyunda alfa, beta ve full sürümleri vardır. Snapshotlar yeni bir versiyonun deneme amaçlı ön-gösterimidir. 14w11b snapshotundan önceki normal sürüm 1.7.5 dir.14w11b ise tahminen 1.7.8 ya da 1.8.1 dir. Oyunun sitesi minecraft.net‘dir. Oyunun yapımcısı olan şirket Mojang’ın sitesi ise mojang.com‘dur Minecraft 19.95 euro’dur minecraft’ı satın almak için bir e-mail’inizin ve mojang hesabınızın olması gerekmektedir. Kredi kartı geçerlidir Mojang’ın başka oyunları da vardır.

Server Kurulumu : önce minecraft’ımızın sürümünden bir server indiriyoruz ve onu açıp %100 olduktan sonra stop diyoruz ve orada dosyalar oluşmak zorunda ve orada properties dosyasında istediğimiz ayarı kuruyoruz sonra hamachi programını indirip “yeni ağ oluştur” tuşuna basıyoruz ve serveri açıyoruz.

Minecraft’ın iki tane oyun biçimi vardır. Bunlardan biri 18.11.2011 tarihinde çıkan tam sürüm (Minecraft 1.0.0) ve internet üzerinden oynanabilen Classic’dir. Her ikisinin de tek ve çoklu oyunculu oynanma seçeneği vardır. Bütün oyun tipleri online oyunda kullanılabilir.

3d Minecraft Nasıl oynanır:

Günümüz İnternet Üzerinde 3d olarak Flas java Scpritleri ile internet Agına Minecraft Oyununa benzeri Türlerde Oyunlar bulunmaktadır Bizde Minecraft.org Olarak Bu tür oyunları web Sitemizde Kulanıcılarımıza Sağlamaktayız Peki Nasıl oynanır. Oyun sitemizdeki Minecraft oyunları Bölümünden Herhanği Bir oyunumuza Giriş yapınız Oyun Konusunda Oyna Butonu Vardır Butona tıklayarak java tabanlı oyunumuza Giriş yapıyoruz Oyumuza Girş yaptıgımızda Minecraft karakderimiz ilk önce Gök yüzünden aşagı iniyor Ve oyun merkezinde Bulunuyor oyun merkezinde Ağaçlar evler Yollar tepeler Bulunmakta Bu tepelerde Çekiç yardımı ile Küpleri yerleşimlerden Çıkararak Evler inşa ediliyor Düşünün Heykel traş gibi Oyun bu şekilde oynanıyor.

492 Toplam 1 Bugün

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>